Felvételi 2012: kemény harc lesz az állami ösztöndíjas helyekért
Ahogy arról korábban beszámoltunk, csupán harmincezer diákot vehetnek fel a felsőoktatási intézmények ingyenes...
Ahogy arról korábban beszámoltunk, csupán harmincezer diákot vehetnek fel a felsőoktatási intézmények ingyenes...
Megkezdődött a 2012-es felvételi időszak, a jelentkezési lapokat február 15-ig kell elküldeni.
Csupán kétezer hallgatót vehetnek fel gazdasági képzésekre az egyetemek és főiskolák 2012-ben, annak ellenére, hogy...
Lanya Olmstead Foridában született Tajvanról bevándorolt anyától és norvég származású amerikai apától.
Mégsem lesz kötelező a középfokú, C típusú nyelvvizsga az egyetemi-főiskolai felvételihez 2016-tól. Az országgyűlés megszavazta az oktatási bizottság módosító indítványát, amelyben csak annyi áll, hogy "az alapképzésre és osztatlan képzésre történő felvétel feltétele lehet a meghatározott szintű nyelvtudás".
Megjelentek a felsőoktatási felvételi tájékoztató kiadványok, ezzel megkezdődött a jövő évi eljárás.
Az állam részben fenn akarja tartani a felsőoktatásban az államilag finanszírozott hallgatói státuszt, a tervek...
Szívesebben fogadják az amerikai egyetemek azokat a felvételizőket, akik középiskolai éveik alatt önkénteskedtek –...
Jövő héten, december 15-ével kezdődik a 2012 szeptemberében induló képzések jelentkezési időszaka, a felvételizőknek...
A felsőfokú oktatási intézményekbe jelentkező diákok az utolsó pillanatig nem fogják megtudni, hogy a választott...
Elvetette a sikertelenül érettségizők előkészítő egyetemi évéről szóló tervezetet a romániai képviselőház – adta hírül...
Halkított légi és közúti közlekedésre ébredt csütörtökén Dél-Korea az egyetemi felvételi vizsgák miatt.
Pénzért vállalta egy New York-i főiskolai hallgató, hogy hat gimnazista helyett megírja a felvételi tesztet. A "megrendelő" és a bérvizsgázó is rosszul járt.
Államilag finanszírozott helyeket veszítenének felsőoktatási intézmények a felsőoktatási törvény koncepciójának modellszámítása alapján - éles versenyre számíthatnak azok a diákok, akik a következő években felvételiznek jogi, gazdasági és társadalomtudományi szakokra.
Tizenegy évesen kezdheti Kína egyik legtekintélyesebb egyetemén tanulmányait egy fiú - a híresztelések szerint apja bőkezűségének köszönhetően.
Amikor egy 17-18 éves tanuló a középiskolai pályafutásának a végéhez ér, két utat választhat. Elköszön a magyar oktatási rendszertől, és kipróbálja magát a munka világában, vagy a felsőoktatási rendszerben folytatja a tanulmányait (esetleg valamilyen szakmát tanul, ha a középiskolában erre nem volt lehetősége) - olvasható a Munkahelyi Terror blogon.
Megdupláznák az informatikai, műszaki és természettudományos szakokon tanulók számát, a bölcsész-, a gazdaság- és a társadalomtudományi, valamint a jogi karok viszont kilencven százalékkal kevesebb hallgatót vehetnek majd fel – írja a Nemzetgazdasági Minisztérium dokumentuma alapján a Magyar Nemzet.
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.
Kanada azon országok egyike, ahol akár az érettségi megszerzése nélkül is lehet egyetemre járni, majd diplomát szerezni. Ontario tartományban különösen kedvezőek a lehetőségek, a leendő hallgatóknak csupán néhány feltételnek kell eleget tenniük.
Kitiltott két tízéves diákot az egyik kurzusról az ottawai egyetem – a gyerekek édesanyja az ontariói emberi jogi bírósághoz fordult, szerinte az intézmény diszkriminálta a fiait, amikor koruk miatt tiltotta meg nekik az előadások látogatását.