Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 1400 iskolában és óvodában végeznek sugárzásmérési teszteket a japán hatóságok a fukusimai régióban - jelentette a BBC. A vizsgálatok két napig tartanak majd.
Még mindig túlélők kutatnak a mentőalakulatok tagjai és japán katonák: a Mijagi prefektúrabeli Isinomakiban a március 11-i, Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés az általános iskolát is romba döntötte, a diákok egy része jelenleg a szükségszállásokon kialakított osztálytermekben tanul.
Az egyiptomi forrongások, az új-zélandi földrengés és a múlt heti japán katasztrófa komoly kihívás elé állította az amerikai egyetemeket. Hallgatók százait kellett kimenekíteniük a politikailag instabil vagy természeti katasztrófa sújtotta országokból.
A tokiói magyar nagykövetség értesülései szerint a Japánban tanuló magyar hallgatók mind jól vannak, a legtöbben nem tervezik, hogy elhagyják a szigetországot. Minimum ötven-száz diák tartózkodik jelenleg a japán városokban, a cunami és a földrengés által érintett régióból már mindannyiukat kimenekítették.
A pénteki földrengést és cunamit követően egyetemek és főiskolák tucatjai zártak be Japánban. A keleti partvidéken működő intézmények épületei megrongálódtak, a számítógép-hálózatok nem működnek. A tanárokat és a diákokat egyelőre nem engedik vissza a campusokra.
Három napon át próbált információt gyűjteni Japánban élő családjáról a University of California egyik hallgatója. Akiko Kosaka szülei Minamisanrikuban éltek, abban a halászfaluban, amelyet teljesen lerombolt a cunami. Az egyetemista végül egy YouTube-videón pillantotta meg nővérét és a család házát.
Rasszista megjegyzéseket tett ázsiai diáktársaira a University of California egyik hallgatója a japán földrengés és cunami napján. A YouTube-ra feltöltött felvételen többek közt arról panaszkodik, hogy mennyire zavarják a tanulásban azok a hallgatók, akik a könyvtárból telefonálnak Japánban élő szeretteiknek.