Hatalmas sikert értek el a magyar diákok az Európai Lány Informatikai Diákolimpián

Az eddigi legkiemelkedőbb eredményt érték el a magyar versenyzők – összesen négy éremmel tértek haza a diákolimpiáról.

Idén Bonnban rendezték meg az Európai Lány Informatikai Diákolimpiát (EGOI), amelyen hatvan ország közel 230 diákja versenyzett. A magyar diákolimpikonok pedig komoly sikereket értek el, ugyanis mindegyik résztvevő érmet szerzett.

Aranyérmet szerzett:

  • Keresztély Zsófia, a budapesti Szent István Gimnázium diákja
  • Horváth Dóra, a Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium diákja

Ezüstérmet szerzett:

  • Baran Júlia, a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja
  • Varga Vivien, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium diákja

Az Egyesült Államoktól Ausztráliáig a világ 53 országának diákjai vettek részt személyesen a bonni versenyen. Az idén az ötödik alkalommal megrendezett EGOI célja, hogy bátorítsa a női tehetségeket az informatikai pályán.

Sorra hozzák haza az érmeket a magyar diákok a világszerte megrendezett versenyekről:

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.