szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ha gondot okoznak a vaktérképek, mutatunk egy oldalt, ahol gyakorolhatjátok őket.

Csütörtök délután 14 órától vizsgáznak közép- és emelt szinten egyaránt azok a diákok, akik földrajzból érettségiznek.

A középszinten vizsgázóknak 120, az emelteseknek 240 perce lesz a feladatok megoldására, amivel a középszintesek maximum 90, az emeltesek maximum 100 pontot szerezhetnek.

A középszintű feladatlap két részből áll össze. Egy 20 pontot érő, 20 perc alatt megoldandó topográfiai ismereteket és képességeket mérő I. feladatlapból, és egy földrajzi ismereteket számonkérő 70 pontos, 100 perc alatt megoldandó II. feladatlapból, míg az emeltesek egyetlen földrajzi ismereteket és képességeket mérő feladatsort kapnak.

Mindkét szinten számonkérnek földrajzi-környezeti ismeretanyagot, topográfiai ismereteket és gyakorlati jellegű feladatokat; például ábrák és grafikonok elemzését.

Feltűnhetnek az érettségiben továbbá vaktérképek is. Ha erre szeretnétek készülni, használhatjátok a GeoLearn honlapját, ahol találtok vaktérképet többek között Magyarország doborzatáról és vízrajzáról, Európa országairól és városairól, de Közép- és Dél-Amerika földrajzáról is.

Milyen segédeszközöket lehet használni az érettségin?

Középszinten az I. feladatlap megoldásához semmilyen segédeszköz nem használható. A II. feladatlaphoz használható azonban

  • középiskolai földrajzi atlasz,
  • szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép,
  • vonalzó.

Emelten azonban csak az utóbbi kettő: térkép és középiskolai atlasz sajnos nem.