A főügyészek kártérítést és a funkciók leállítását követelik.
Negyvenkét amerikai állam főügyésze nyújtott be keresetet a Facebookot és az Instagramot is üzemeltető Meta ellen, mert úgy vélik, hogy az említett közösségi platformok "példa nélküli technológiákat" használnak a fiatalok behálózására, ami hozzájárul a mentális egészségük romlásához, a depresszó, szorongás és álmatlanság kialakulásához - számolt be róla a BBC.
A főügyészek szerint a vállalat olyan függőséget okozó funkciókat is használ, mint a lájkok és az értesítések, a közösségi média platformok kockázatait azonban "elrejtik", és kifejezetten a gyerekeket célozzák, hogy már korán kialakítsák bennük a márkahűséget.
A vádakra a közösségi platformokat üzemeltető Meta közleményben reagált. A vállalat szóvivője azt mondta, csalódottak amiatt, hogy együttműködés és a megfelelő szabályok közös kialakítása helyett a főügyészek a jogi utat választották.
Nem ez az első alkalom egyébként, hogy a közösségi média vállalatot perlik Amerikában. Korábban már családok és teljes iskolai körzetek is indítottak pert a Meta fiatalokra gyakorolt káros hatásai miatt. Ennek ellenére Pratiti Raychoudhury, a Meta alelnöke és kutatási vezetője szerint egyáltalán nem bizonyított, hogy az Instagram mérgező lenne a tinilányokra, holott egyébként már számos kutatás született arról, hogy az internet és a közösségi platformok használata összefüggésbe hozható a mentális problémákkal.
A mostani perben az államok pénzügyi kártérítést és a Meta "káros gyakorlatainak" leállítását követelik.