A meccsek között házit ír az EB-n a spanyol csapat 16 éves játékosa

A spanyol válogatott 16 éves szélső, Lamine Yamal még középiskolába jár, és a tanulmányait az eb alatt sem hanyagolja el.

Yamalnak az iskolája a foci eb idejére is adott házi feladatot, amit online kell visszaküldenie - írja a goal.com.

A fiatal tehetségnek ez nem okoz problémát, hiszen elmondása szerint rengeteg szabadideje van, és ha nincsen semmi dolga, akkor előveszi a táblagépét, megnézi, milyen feladatot küldtek neki a suliból, kinyomtatja és megírja.

Vizsgáznia szerencsére nem kell, a jegyeit is online küldik el neki. Yamal ugyanakkor azt mondta, ha a spanyol válogatott eljut a döntőig, akkor az eb után nem a suliba, hanem vakációzni megy.

 

 

 

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.