Izraeli-palesztin háború: ezt tanácsolják a szülőknek

Több izraeli iskola arra kérte a szülőket, hogy töröljék a gyerekeik telefonjáról a közösségi média appokat.

Szorongást okozhat a gyerekek körében ha a közösségi médiában háborús felvételekkel, köztük számos erőszakos tartalommal találkoznak, ezért Izrael mellett több más ország is azt tanácsolja a szülőknek, hogy töröljék ezeket az applikációkat - írja a hvg.hu.

A múlt héten szombaton kirobbant izraeli-palesztin háború kapcsán nem is annyira meglepő, hogy néhány izraeli iskolában arra kérték a szülőket, hogy töröljék a közösségi média platformjait - főleg az Instagramot és a TikTokot - gyerekük telefonjáról. A konfliktus kapcsán rengeteg felvétel kering a neten. Többek között vannak olyan videók, amelyek cenzúrázatlanul ábrázolják az Izraelban történt mészárlásokat, túszejtéseket. Az ilyen, és ehhez hasonló tartalmak a gyerekeknél szorongást okozhatnak az iskolák szerint.

Nemcsak Izraelben, hanem Amerikában és az Egyesült Királyságban is azt tanácsolták a szülőknek, hogy töröljék ezeket a platformokat.

 

 

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.