szerző:
Eduline

Egyre több brit iskolában cserélik le az analóg órákat digitális készülékekre, mert a diákok arra panaszkodnak, hogy vizsgáik közben nem tudják leolvasni az időt, így azt sem tudják, hány percük van még a feladatok megoldására.

„Digitális óra van a telefonjukon, a számítógépükön. Majdnem minden tárgyuk digitális, ezekhez szoktak hozzá” – mondta az okokról a Telegraph-nak Malcolm Trobe, a brit iskolaigazgatók szervezetének helyettes főtitkára.

Trobe szerint az a cél, hogy a diákok minél nyugodtabban vizsgázhassanak, ezért inkább lecserélik az analóg órákat – így legalább a tanulóknak nem kell megszakítaniuk a feladatmegoldást azért, hogy megkérdezzék az ügyelő tanárt, hány percük van még hátra.

Miután a téma előkerült egy konferencián, a közösségi oldalakon sok pedagógus osztotta meg tapasztalatait. Az egyik londoni iskola igazgatója például arról számolt be, hogy ők már digitális órákra cserélték ki a hagyományos órákat, mert a 9-11 évesek egyszerűen képtelenek voltak leolvasni az időt.

Malcolm Trobe szerint mire a diákok eljutnak a középiskolába, már tudják használni az analóg órákat is – bár nem mindegyikük.

Nem megy a kézírás az elsősöknek

Nem megy a kézírás a gyerekek nagy részének: egy német kutatás szerint a kisiskolások mintegy 70 százaléka az óvoda után nem rendelkezik azokkal a mozgási képességekkel, amelyek a kézírás feltételei. Sok gyerek nem tudja befűzni a cipőfűzőjét, nem áll meg egy lábon, és nem jó a kézírása: ezek a képességek összefüggenek egymással - mondta Stephanie Müller oktatáskutató.