Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az EMMI és a PDSZ közötti, április 19-i tárgyaláson egyértelművé vált, hogy nem enged korábbi álláspontjából az...
Az EMMI és a PDSZ közötti, április 19-i tárgyaláson egyértelművé vált, hogy nem enged korábbi álláspontjából az államtitkárság, a tájékoztató anyagokból az derül ki, hogy a tanároknak 26 órájuk lesz - mondta Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke egy hétfői sajtótájékoztatón.
Az elnök szerint, bár még távol vannak a nézetek egymástól, a közoktatás érdekében fontos volna a tárgyalásokat minél hamarabb folytatni. Közös érdek, hogy semmilyen érdekérvényesítő eszköz ne zavarja meg a közelgő érettségi vizsgákat, de ebben a kérdésben primer felelőssége a kormánynak van - tette hozzá.
A tanároknak a 22 kötelező órán kívül 4 órát kell pluszban dolgozniuk: ilyen lehet a tanulószobai, szakköri foglalkozások megtartása, de akár napközis foglalkozásé is. Ezeket a többletórákat korábban kifizették, most viszont még a 26 óra feletti iskolai feladatokért sem járna külön díjazás. Az igazgatókat arra kötelezi a munkáltató, hogy a tanár 32 órát az iskolában töltsön, s innen már csupán egy lépés, hogy ezt a 32 órát tanítással töltse a tanár, ami jelentős elbocsátásokhoz vezetne.
Sőt, ezekben az elképzelésekben benne van a szakszervezetek képviselőinek munkája is, tehát mondhatják, hogy megegyeztek az érdekképviseletekkel ezekben a fontos kérdésekben, ami egyáltalán nem fedi a valódi helyzetet - tette hozzá Mendrey László.
A PDSZ elnöke elmondta azt is: a Fővárosi Munkaügyi Bíróság helyt adott a PDSZ kérésének és belátható időn belül határozatnak kell születnie arról, hogy kell-e közoktatásban elégséges szolgáltatás, s ha igen, akkor sztrájk idején mi minősül annak. A pedagógus-szakszervezet április 4-én döntött úgy, hogy kezdeményezi a sztrájkfelhívás visszavonását, és újra tárgyalóasztalhoz ül.