Hatalmas tűz volt egy török kollégiumban, tizenegy diák meghalt

Tizenkét ember, köztük 11 középiskolás halt meg egy leánykollégiumi tűzesetben, amely a dél-törökországi Adana tartomány Alaga körzetében történt kedden - közölték helyi illetékesek.

  • MTI
A tüzet feltehetően elektromos rövidzárlat okozhatta - mondta a CNN Türk hírtelevíziónak Omer Celik kormányzati tisztségviselő, a tartomány parlamenti képviselője.

Celik szerint a szerencsétlenségben további 22 lány szenvedett égési sérüléseket, füstmérgezést. Kórházba vittek több olyan áldozatot is, aki az ablakon kiugorva menekült a tűz elől. A halálos áldozatok egyike a leánykollégium dolgozója volt.

A kollégium az iskolával nem rendelkező környező falvak szegény családból való gyerekeinek biztosított szállást - mondta el a CNN Türknek egy ellenzéki parlamenti képviselő, Elif Dogan Türkmen.

Egy helyszíni tévétudósítás a háromszintes épület tetőszerkezetéből felcsapó lángokat mutatott, amint a tűzoltók a lángok elfojtásán dolgoznak.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.