Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy szingapúri és egy perui diáklány tudományos munkája is elnyerte Mark Zuckerberg tudományos és oktatási alapítványa által felállított zsűri támogatását.
A Facebook alapítója által életre hívott Breakthrough Junior Challenge olyan átütő erejű tudományos előadásokat, bizonyításokat, ötleteket és kísérleteket díjaz, melyek bolygónk és társadalmunk valamilyen problémájára kíván megoldást nyújtani, vagy tudományosan is kiemelkedő jelentőségű. Világszerte minden középiskolás diák számára adott a lehetőség, hogy csatlakozzon a versenyhez.
A díj minden évben 250 ezer dollár, ami a győztes diák egyetemi ösztöndíjalapjául szolgál, valamint további 100 ezer dollárért felszerelik egy tudományos laborral a győztes iskoláját, és 50 ezer dollár kerül a felkészítő tanárhoz. Idén ráadásul két díjazottja is volt Zuckerbergéknek, ami összesen 800 ezer dolláros támogatást jelent - közel 225 millió forintot.
Az egyik győztes a 17 éves szingapúri lány, Deanna See, aki a rosszul használt antibiotikumok miatt kialakuló, azokra rezisztens szuperbaktériumról készítette egyedi videóját.
Antonella Masini 18 évesen a kvantumfizika elméletét és a kvantumértékek közötti kapcsolatok összetettségét mutatta be végtelenül egyszerű módon, cipődobozokkal, rajzokkal.