Magyar Péter: több jelölt is van az oktatási és kulturális miniszteri posztra

A leendő miniszterelnök a közösségi oldalán egy videóban reagált arra, hogy sajtóértesülések szerint Rubovszky Rita lesz az oktatási miniszter.

Magyar Péter az oktatási miniszter kapcsán azt mondta, hogy eddig is igyekeztek transzparensen eljárni, és ezután is így fognak.

Kicsit több békességet, megértést és bizalmat szeretnék kérni, és bárkiről is legyen szó, szeretnék mindenkit megkérni a verbális lincselés leállítására, főleg, ha tisztességes emberekről van szó

– emelte ki Magyar, majd azt is hozzátette, hogy több jelöltjük is van az oktatási és kulturális miniszteri posztra, még nem született végleges döntés. Jövő héten több miniszteri pozíció kapcsán tesz bejelentést.

Rubovszky Rita mint leendő oktatási miniszter neve április 16-án szivárgott ki. Hogy ki ő, és hogyan áll az oktatáshoz, azzal az alábbi cikkünkben foglalkoztunk:

Hozzászólások