Hadházy Ákos: Ez kérem egy 340 milliós bölcsőde, bölcsisek nélkül
Közel négy hónapja kellett volna megnyitnia az új több százmilliós bölcsinek, mégis úgy tűnik, hogy továbbra sem fogad gyerekeket.
Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő szerint a nagykállói polgármester feleségéhez köthető egyesület úgy kapott pénzt „munkahelyi bölcsőde” működtetésére, hogy az intézmény egy, a polgármester tulajdonában lévő ingatlant bérel.
A képviselő közösségi oldalán azt írta, a település polgármesterének családja korábban összesen 280 millió forint támogatást kapott luxusvillákra a nagykállói homokdombokon, most pedig egy újabb, 65 millió forintos EU-s pályázat részleteire bukkant.
A poszt szerint a „Bababarát Gyermekjóléti Közhasznú Egyesület” nevű szervezet nyerte el a támogatást „munkahelyi bölcsőde” üzemeltetésére. Hadházy azt állítja, hogy az egyesület a polgármester egyik házát béreli a projekthez.
„Vannak olyan pofátlanok, hogy saját házukat veszik bérbe” – írta a képviselő, majd hozzátette, hogy a pályázati leírás szerint a bölcsődei szolgáltatást az ipari park dolgozóinak kívánják biztosítani. Hadházy szerint azonban a közelben nem találtak megfelelő helyszínt, ezért a polgármester tulajdonában álló ingatlant bővítik a támogatásból.
A képviselő külön kiemelte, hogy a pályázat hivatalos dokumentációjában is szerepel az ingatlan bérlése. Állítása szerint az érintett egyesület székhelye a korábban bemutatott „vendégházak” címére van bejegyezve, de ott nem talált működésre utaló nyomot.
A bejegyzés szerint a projekt egy már működő, nyolcfős mini bölcsődére hivatkozik, amelynek azonban „nem nagyon lelhető fel a nyoma a neten”. Hadházy azt írta, mindössze egy kevés bejegyzést tartalmazó közösségi oldalt talált, amely tavaly tett közzé néhány posztot a jelentkezési lehetőségről.
„Magát az épületet csak Google Mapsről tudom megmutatni” – írta, hozzátéve, hogy amikor a helyszínen járt, még nem tudta, pontosan melyik ingatlant kell keresnie.
Hadházy Ákos szerint az elmúlt években több hasonló esettel is találkozott, és úgy fogalmazott:
a bölcsődézés lassan elkövetési formává vált.
Az Eduline-on korábban beszámoltunk arról, hogy bölcsőde ürügyén villa épülhetett 220 millió forint állami támogatásból Ürömön.
Közel négy hónapja kellett volna megnyitnia az új több százmilliós bölcsinek, mégis úgy tűnik, hogy továbbra sem fogad gyerekeket.