Kezdődnek a pótvizsgák azoknak, akik valamilyen tantárgyból megbuktak

Az egész év tananyagából kérdezhetik őket.

  • Székács Linda

Jellemzően augusztus 20. után, az iskolakezdés előtti 1-2 hétben szervezik meg az általános- és középiskolák a pótvizsgákat azok számára, akik a tanév során nem teljesítették valamelyik tantárgyból a követelményeket és elégtelent kaptak, azaz megbuktak.

Ezeknek a diákoknak írásban és szóban is számot kell adniuk az adott tantárgyból, az adott tanév tananyagából. Ha a feleletük sikeres lesz, felsőbb osztályba léphetnek, ha nem, sajnos osztályt kell ismételniük.

A pót- és javító vizsgák időpontjai iskolánként eltérnek, hiszen azokat nem országosan, központilag szervezik, így ha érintettek vagytok, mindenképp érdemes felkeresnetek az intézmények honlapjait, vagy pedig az osztályfőnökötöket.

A vizsgára célszerű az alkalomhoz illő öltözetben érkezni, és vinni a bizonyítványotokat is.

 

Hozzászólások

Magyarországon a legsúlyosabb az iskolai szegregáció az EU-ban a legfrissebb országjelentés szerint

Magyarországon a legmagasabb a különböző társadalmi hátterű diákok iskolák közötti elkülönülése az Európai Unióban – derül ki az Európai Bizottság friss jelentéséből. A dokumentum szerint az oktatási egyenlőtlenségek továbbra is súlyos problémát jelentenek: a szegregáció a tanulmányi eredményektől kezdve a továbbtanulási esélyeken át egészen a későbbi munkaerőpiaci lehetőségekig meghatározza a gyerekek életútját.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.