Nem maradt csendben, ezért leragaszthatták egy kisfiú száját egy budapesti magánbölcsiben

A történetet egy másik gyerek is megerősítette, a bölcsődei dolgozót felfüggesztették, a rendőrség nyomozást indított.

A Telex cikke szerint Botond 2023 szeptemberétől kezdett beszokni a bölcsődébe: eleinte csak félnapokra maradt, majd 2024 januárjától már egész napokat is ott töltött. Úgy tűnt, jól érzi magát, az intézmény bevált. Azonban tavaly ősszel Botond – egy másik csoporttársával együtt – azt mondta otthon, hogy az egyik gondozó „fejen koppintotta” őket.

A szülők azonnal ki akarták venni fiukat a bölcsődéből, de egy beszélgetés után az intézményvezetővel úgy döntöttek, maradnak. Néhány héttel később azonban újabb nyugtalanító esemény történt: Botond este az anyját arra kérte, hogy maradjon csendben, különben leragasztja a száját.

A szülők megdöbbentek, mivel sosem hallottak ilyet tőle. Rákérdeztek, honnan hallotta ezt, mire a kisfiú azt válaszolta: a „bölcsis néni” ragasztotta le a száját, mert nem maradt csendben. A történetet a gyerek  illusztrálta is: egyik plüss nyuszijának a szájára ragasztószalagot tett. Egy másik szülő lánya szintén megerősítette, hogy mi történt Botonddal.

Az intézmény vezetője szerint érzékenyen érinti őket az ügy, ilyen jellegű panasz korábban nem érkezett. Hangsúlyozta, hogy maga is kisgyereknevelőként dolgozik, és hat éve változatlan csapattal működnek. 

Az érintett gondozó tagadta, hogy fizikailag leragasztotta volna a gyerek száját, állítása szerint csak viccelődött: „Ha nem fejezitek be, leragasztom a szátokat” – hangzott el, amikor egyedül volt a gyerekekkel péntek délután.

Az intézményvezető ezzel a megfogalmazással sem értett egyet, és jelezte: a jövőben ilyen nem fordulhat elő. A gondozót egy hónapra felfüggesztették, de már újra dolgozik.

A szülők végül kivették Botondot a bölcsődéből, azóta otthon próbálják megoldani a felügyeletét. Júniusban rendőrségi feljelentést tettek, hogy hasonló eset más gyerekkel ne fordulhasson elő. A rendőrség kiskorú veszélyeztetése miatt nyomoz, ismeretlen tettes ellen.

Az Eduline-on korábban beszámoltunk arról, hogy budapesti óvodában három óvodapedagógus Mauglinak gúnyolt és verbálisan bántalmazott egy beszélni nem tudó, de ép értelmű autista kisfiút.

 

Hozzászólások

Egy hónap alatt több mint ötszázzal nőtt a betöltetlen tanári állások száma, matektanárból a legnagyobb a hiány

Az iskolák már a szeptemberi tanévkezdésre készülnek, ezért jelentősen megnőtt a betöltetlen tanári állások száma: a Közszolgállás portálon már több mint 1200 hirdetés szerepel. A legtöbb intézmény matematikatanárt keres, de angol-, magyar-, testnevelés- és digitális kultúra szakos pedagógusokból is jelentős a hiány. A hirdetések alapján az is látszik, hogy sok iskola már nem ragaszkodik egy konkrét szakpárhoz, hanem a második szak tekintetében is rugalmasabb feltételeket szab a jelentkezőknek.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.