A politikus szerint letaglózó képet fest az elavult informatikai eszközállomány az iskolákban

A tankerületi iskolákban 67%, az egyházi iskolákban 51% az öt évnél idősebb számítógépek aránya.

Több mint ezer hazai iskolában kizárólag 5 évesnél idősebb számítógépeken tanulnak a diákok – derült ki a tavalyi kompetenciamérés adataiból.

Tóth Endre országgyűlési képviselő Facebookon tette közzé az Oktatási Hivataltól kikért tavalyi kompetenciamérés során az intézményvezetők által beküldött intézmények adatait.

 

Az intézményvezetők adatközlése alapján:

a hazai iskolákban használt számítógépek több mint 60 százaléka 5 évnél régebbi és mindössze 19 százalékuk fiatalabb 3 évesnél.

Az egyházi iskolákban jóval kedvezőbbek az arányok, de még itt is többségben vannak az idősebb gépek. Összesen 1164 olyan iskola van, ahol kizárólag 5 évesnél régebbi eszközökkel zajlik az oktatás, ami a kompetenciamérésben részt vevő iskolák több mint egyharmada.

 

Hozzászólások

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.