Ekkor kell pótvizsgázniuk azoknak, akik valamilyen tantárgyból megbuktak

Az iskolák többségében a napokban tartják a pót- és javítóvizsgákat.

  • Székács Linda

A legtöbb általános- és középiskolában augusztus utolsó hetén, tehát augusztus 26-30. között szervezik meg a pótvizsgákat azoknak a diákoknak, akik a tanév végén valamelyik tantárgyból elégtelent kaptak.

Ezeknek a diákoknak írásban és szóban kell számot adniuk az adott tantárgyból, az adott tanév tananyagából, amennyiben pedig a feleletük sikeres lesz, felsőbb osztályba léphetnek. Ha nem, sajnos osztályt kell ismételniük.

A pót- és javító vizsgák időpontjai iskolánként eltérnek, mindenképp érdemes tehát felkeresni az intézmények honlapjait, vagy pedig az osztályfőnököket.

A vizsgára célszerű az alkalomhoz illő öltözetben érkezni, és vinni a bizonyítványt is.

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.