szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egyre többen csatlakoznak az aHang és az Egységes Diákfront másfél hete indult ellenkonzultációs kampányához. Országszerte közel 750 leadóponton várják a résztvevőket.

Egyre több üzlethelyiségek, vállalkozások és magánszemélyek postaládáiba és civil szervezetek, valamint pártok irodáinál is elfogadják a konzultációs lapokat - írja az aHang közleményében.

“Egyre többen csatlakoznak az ellenkonzultációhoz, sorra érkeznek az üres ívek a leadópontjainkra. Világossá kell tennünk, a szuverenitásunkat és az országunk jövőjét nem propaganda kérdésekkel, hanem a valódi problémák megoldásával tudjuk biztosítani. A közpénz milliárdokat elherdáló kormány persze mindent megtesz, hogy megakadályozza az akciónkat. Azonban hiába az alternatív népszavazás óta érkező lejárató cikkek és nyilatkozatok hada, a feljelentések vagy a vizsgálatok, nem fogunk meghátrálni” – fogalmazta meg Szalóki Viktor, az aHang szóvivője.

A szervezők kiemelték, hogy a következő időszakban további ügyeket is meg fognak jeleníteni a kampányukban, amihez más szervezetek is csatlakozni fognak.

“Az ellenkonzultáció mozgalmi jellegét mi sem bizonyítja jobban, minthogy a társadalmi szereplők – legyen szó a civil vagy a gazdasági szektorról – az ország minden pontján egyszerre mondanak nemet a kormánypropagandára. Egymillió üres ívet gyűjtünk össze a megtévesztő propaganda ellen!” – hangsúlyozta az aHang és az Egységes Diákfront.

A gyűjtés az év végével sem áll meg. Azok, akik még nem adták le a konzultációs lapjaikat, ők januárban még megtehetik.

A közleményben arra is felhívták a figyelmet, hogy azok, akik nem kaptak egyáltalán konzultációs ívet, esetleg kidobták, megsemmisítették, mielőtt elküldhették volna a szervezőknek, nekik is lehetőség nyílik hamarosan, hogy online formában nyilatkozzanak.

A gyűjtés végén a szervezők köztéri installációkkal fogják demonstrálni az üres konzultációk sokaságát. Ennek pontos menetéről hamarosan fognak információkat közölni. A kampány végeztével pedig az összegyűjtött papírokat újrahasznosítják, és „az összegyűjtött mennyiség karbonlábnyomát pedig faültetéssel teszik jóvá.”