Matekból buktak meg messze a legtöbben a tavalyi érettségin
A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
Az egyszülős családban élő gyerekek fejenként 60 ezer forintos támogatást kapnak.
Több mint 100 egyszülős gyerek szemüvegvásárlását támogatja 60 ezer forint értékben a Látás Hónapjához kapcsolódva az Egyszülős Központ - közölte a szervezet az MTI-vel, miután a VarázsSzem családi napon a Semmelweis Egyetem szakmai közreműködésével ingyenes látásfelmérést szerveztek gyerekeknek.
Nagy Anna, az Egyszülős Központ vezetője elmondta, hogy sokszor előfordul, hogy a szülők, a tanárok azt gondolják, a gyerek nem érti az anyagot, pedig csak nem látja jól a táblát.
Varga Péter, a Semmelweis Egyetem ellátásszervezési igazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy érdemes évente látásvizsgálaton részt venni a gyerekeknek is.
A megfelelő szemüveg viselése segít a gyerek számára az iskolai teljesítmény javulásában, valamint önbizalmat ad az iskolai közösségben való aktív részvételre is
- fejtette ki Varga Péter.
Októberben a Látás hónapja program keretében több optika is ingyenes látásvizsgálattal várja a felnőtteket, gyerekeket egyaránt.
A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
Kevesebb, mint egy hét van hátra az idei érettségi kezdetéig. A végzős diákok hagyományosan idén is magyar nyelv és irodalom vizsgával indítják az érettségi időszakot május 4-én. Az utolsó napokban sokakban nő a feszültség, ezért Németh Nikolettel, a Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnázium magyartanárával beszélgettünk.
A MOME volt 2020-ban az első modellváltott egyetem, melynek az alapítványát a Fideszhez sok szálon köthető Böszörményi-Nagy Gergely vezette. Az alapítói jogokat az újonnan felálló oktatási minisztériumnak ajánlották fel.
ELTE Radnóti, Madách, Lovassy – mutatjuk, hogy melyik középiskolák töltötték fel a honlapjukra a végleges felvételi jegyzéküket.
Három évig tartó jogi küzdelem után másodfokon is pert nyert volt munkáltatója ellen Wettstein Dániel István, akit korábban a Tolna megyei gyermekvédelmi rendszer éléről mentettek fel nem sokkal azután, hogy nem a túlárazott ajánlatot fogadta el az intézmény tetejének felújításánál.
@eduline.hu 100 százalékos érettségi? Nem lesz egyszerű, de a @studium_generale tanácsaival még ez is sikerülhet. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu
14 éve nem változott a normatíva az állami ösztöndíjas hallgatók után, az egyetem szerint emiatt a gyógypedagógus-képzés állami finanszírozása megoldatlan. A HÖK arra kéri a diákokat, ne terjesszenek félinformációkat.
Videóban beszélt részletesen felsőoktatási útjáról Orbán Anita, akinek többek között vállalatértékelésből és történelemből van mesterdiplomája. Összegyűjtöttük, még mit érdemes tudni a leendő külügyminiszter és miniszterelnök-helyettes szakmai múltjáról.
Az Oktatói Hálózat (a felsőoktatásban dolgozó oktatók és kutatók civil szervezete) készen áll arra, hogy elkezdődjön a szakmai párbeszéd Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszterrel.