Maradhat a kilakoltatott iskola, ha bérleti díjat fizet

Ha az iskola nem talál megoldást, a tanköteles diákok elhelyezéséről a lehető legrövidebb időn belül gondoskodik a fővárosi kormányhivatal. A nem tanköteles diákokat pedig tájékoztatják a lehetőségeikről.

Ahogy már mi is beszámoltunk róla, kedden rendőri kísérettel érkező bírósági végrehajtó ürítette ki a XXIII. kerületi alapítványi Qualitas Gimnáziumot. A tanítást félbeszakították és több, mint 260 diáknak és 30 tanárnak kellett távozni az épületből.

Azt RTL Híradó riportja szerint a fővárosi kormányhivatal gondoskodni fog mind a 48 tanköteles diák mihamarabbi elhelyezéséről, ha az iskola nem talál más megoldást. A nem tanköteles diákok szülei viszont aggódásukat fejezték ki, ugyanis nekik csak a további lehetőségeikről szóló tájékoztatást ígértek. Az egyik sajátos nevelésű gyermek édesanyja már két iskolát is felkeresett, de mindkettő arra hivatkozva, hogy tele vannak az osztályok, visszautasították a tanuló átvételét.

Azt RTL stábját a nap folyamán megkereste annak a cégnek az egyik tulajdonosa, amelyik megvásárolta a gimnázium épületét. Nyilatkozni ugyan nem akartak, de elmondták, hogy bérleti díj ellenében maradhat az iskola az épületben.

 

 

 

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.