szerző:
Eduline/MTI
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A diák nem sokkal a bizonyítványosztás után érkezett a helyszínre, ahol gyújtogatni kezdett.

Több autót, majd egy iskolaépületet is felgyújtott egy 18 éves diák szombat hajnalban Pozsonyban, aki maga is életét vesztette a tűzben - jelentette a Standard című helyi lap.

A lap szerint a fiúnak nem voltak ismert problémái, kitűnő tanuló volt, még egy éve volt hátra a középiskolából. A diák a helyszínre robogóval érkezett, ahol aztán több mint egy tucatnyi autót felgyújtott, majd felmászott egy létrán, betört egy ablakot és az iskola első emeletén is tüzet gyújtott. A hajnali 2 óra körül helyszínre érkező rendőröket a lángoló járművek miatt riasztottak, nem sokkal később viszont már az épület is lángokban állt. A fiú a helyi sajtó szerint füstmérgezést kapott és maga is meghalt a tűzben. A Dennik N című lap megjegyzi, hogy mindez alig pár órával a bizonyítványosztás után történt, a nyári szünet kezdetén. Egy szülő a lapnak azt mondta, hogy a diákok hatalmas nyomás alatt állnak.

Az intézmény egyébként a különlegesen tehetséges gyerekek iskolája, amely az első és sokáig az egyetlen ehhez hasonló állami intézmény volt Szlovákiában a kiemelten tehetséges gyerekek számára. A Pravda című napilap értesülései szerint ide járt az a 19 éves diák is, aki tavaly októberben két embert agyonlőtt egy pozsonyi melegbárnál.

Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, hívd a krízishelyzetben lévő 24 év alattiaknak rendszeresített, ingyenesen hívható 116-111 telefonszámot! Ha egy 24 év alatti fiatalért aggódsz, akkor keresd a Kék Vonal felnőttek számára fenntartott segélyvonalát, a 116-000-át. Amennyiben másvalakiért aggódsz, ezt az oldalt érdemes megnézned, vagy keresd meg a Kék Vonal alaptíványt online.

Amennyiben 24 év alatti fiatal vagy, és meghallgatásra vagy segítségre van szükséged, hívd a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványt a 116-111-en (országosan hívható napi 24 órában, körzetszám nélkül, névtelenül és ingyenesen). Ha egy 24 év alatti fiatalért aggódsz, akkor keresd a Kék Vonal felnőttek számára fenntartott segélyvonalát, a 116-000-át. Az alaptíványt online is eléred a www.kek-vonal.hu weboldalon keresztül, ahol az anonim chat szobában vagy email felületen írásban is kérhetsz segítséget.