Újra polgári engedetlenségi akcióba kezd a tantestület egy része a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban

A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tantestületének legalább negyven százaléka polgári engedetlenségi akcióba kezd hétfőn – mondta Törley Katalin, a Tanítanék Mozgalom képviselője, a gimnázium tanára.

  • Eduline

„A sikertelen szakszervezeti tárgyalások és a kormány tárgyalóképtelensége, arroganciája és fenyegetőzései után a nyár közepén a Tanítanék nyílt levelet intézett az oktatás irányítóihoz, régi/új főnökeinkhez, melyben két alapvető követelést fogalmaztunk meg:

- a pedagógusok alapvető munkavállalói jogának, a sztrájkjognak a visszaállítását oly módon, hogy ez az erős és törvényes eszköz az érdekérvényesítésre ismét alkalmassá váljon. E jogunk csorbítása, kiherélése tette szükségessé a téli-tavaszi polgári engedetlenségi hullámot.

- az oktatásban dolgozók bérét emeljék a diplomás átlagbér szintjére, a fokozódó tanárhiány mérséklése érdekében oly módon, hogy az oktatásban dolgozók kapjanak azonnali, már szeptemberi bérükben érvényesített jelentős béremelést, és szülessen írásos garancia arról, hogy a bérek felzárkóztatása és értékállósága két éven belül megtörténjen – tehát a diplomás átlagbér szintjére”

- tette közzé a Tanítanék Törley Katalin csütörtöki beszédét. Szeptember 2-i határidőt szabtak a kormánynak. Ha semmilyen előrelépés nem történik, szeptember 5-től országszerte újraindítják a polgári engedetlenségi mozgalmat.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.