Rendkívüli szünetet rendeltek el két iskolában is Tótkomlóson

Öten fertőződtek meg koronavírussal, két iskola dolgozói is érintettek.

  • Eduline

Szombat éjszaka értesítették a tótkomlósi polgármestert a hatóságok, hogy az eddigi egy fertőzött után még öt újabb pozitív teszteredmény született a városban. A múlt héten az óvodai ellátást függesztették fel a vírus miatt, ott is egy dolgozónál mutatták ki a vírust, a gyerekek megfigyelés alá kerültek - írja a hvg.hu.

Most a hétvégi újabb fertőzéseket a két helyi iskolában dolgozóknál mutatták ki. Az iskolai dolgozóknak karanténba kell vonulniuk, hétfőre oktatási szünetet rendeltek el, keddtől online oktatás kezdődik a két helyi iskolában - tájékoztatott a polgármester.

Hozzátette: a tótkomlósi zeneiskolát nem érintik az intézkedések, ott folytatódhat az oktatás. A gyermekeknek nem kell karanténba lenniük, de a szülőket arra kérik, hogy figyeljék a tüneteket.

Így zártuk az első hetet: négy óvodában és hat iskolában van rendkívüli szünet

Csaknem 6000 intézményben rendben folyik az oktatás, a héten négy óvodában és hat iskolában kellett rendkívüli szünetet elrendelni a járványügyi helyzet miatt - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Önkormányzati nyári napközis táborok 2026: még vannak szabad helyek, de érdemes gyorsan jelentkezni

A nyári szünet közeledtével sok család számára fontos kérdés, hogyan oldják meg a gyermekek felügyeletét úgy, hogy közben élménydús programokban is részt vehessenek. Jó hír, hogy több önkormányzat által szervezett nyári napközis táborban még vannak elérhető helyek. Az árak között ugyan jelentős különbségek lehetnek, de több kerületben továbbra is kedvező feltételekkel biztosítanak egész napos programokat és napi háromszori étkezést a gyerekeknek.

„A Corvinus nemzetközibb, mint valaha, a dolgozók fizetése pedig több mint duplájára nőtt” – az egyetem szerint eredményes volt a modellváltás

Mi alapján tartja sikeresnek a modellváltást a Corvinus vezetése, hogyan zajlottak az elmúlt évek egyeztetései, nőhet-e a választott szenátusi tagok aránya, és pontosan mit értenek „európai normákhoz közelítő” működés alatt? Ezekről kérdeztük a Budapesti Corvinus Egyetemet azután, hogy az oktatói szakszervezet élesen bírálta az alapítványi modellt, és „rendszerváltást” sürgetett az intézményben.

Maruzsa Zoltán olyan gimnáziumi igazgatót nevezett ki, akit a tantestület nem támogatott, most tömeges felmondások jöhetnek

Komoly feszültség alakult ki a budapesti Németh László Gimnázium tantestületében az új igazgató kinevezése miatt. A pedagógusok egy része szerint az iskola élére olyan vezető került, akit korábban több konfliktus is övezett, és akinek kinevezését a tantestület többsége sem támogatta. Többen már a felmondásukat fontolgatják, ha nem történik változás az intézmény vezetésében.