Nagyszerű felajánlást tesznek a Debreceni Egyetem gólyái

Tanszergyűjtő akcióhoz csatlakozhatnak a Debreceni Egyetem gólyái. Így kell bebizonyítani, hogy a gólyatábor nem csak a buliról szól.

  • Eduline
Debreceni Egyetem

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata és a SZÖSZ Egyesület idén is tanszergyűjtő akciót hirdetett. Nem először: az elmúlt három évben több mint 500 diák iskolakezdésében segédkeztek a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói.

A szervezők ebben az évben a debreceni átmeneti otthonok lakóit, valamint a berettyóújfalui Igazgyöngy Alapítvány által működtetett művészeti iskolákat támogatják tanszercsomagokkal.

A Debreceni Egyetem gólyatáborába egyébként két turnusban több mint 2000 elsőévest várnak a szervezők.

Gólyatáborkörkép: így buliznak az ELTE-sek, a corvinusosok, a BME-sek és a semmelweisesek

Hol tartja a 2017-es gólyatáborokat az ELTE, a Corvinus, a Semmelweis és a BME? Mikor rohamozzák meg a táborokat az elsőévesek? Utánajártunk. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarának gólyatáborát minden évben Zánkán tartják, idén augusztus 28-a és 31-e között rendezik meg. A Társadalomtudományi Kar gólyatábora Szolnokon lesz augusztus 31. és szeptember 3.

Hozzászólások

Rekordjelentkezés, káoszos pontszámítás, brutális ponthatárok: ilyen volt a 2026-os felvételi

Soha ennyien nem próbáltak még bekerülni a magyar felsőoktatásba, mint idén: közel 140 ezren adták be jelentkezésüket a 2026-os felvételin. Miközben több területen nőtt az állami férőhelyek száma és rekordmagas érdeklődés érkezett egyes szakokra, a felvételizőknek idén sem volt könnyű dolguk: a pontszámítás szabályai sokakat megzavartak, többen pedig arra panaszkodtak, hogy a rendszerben később kevesebb pont jelent meg, mint korábban. Közben az ELTE, a Corvinus, a BME és a Pázmány népszerű képzésein idén is kiugróan magas ponthatárok születtek.

Teljesen vegyes a kép: így változtak a ponthatárok az óvodapedagógus-képzéseken

Van, ahol több tíz ponttal magasabb ponthatárral lehetett csak bekerülni, máshol viszont könnyebb volt bejutni, mint egy évvel ezelőtt. Az idei felvételi eredmények alapján az óvodapedagógus-képzéseken nagyon eltérően alakultak a ponthatárok: miközben az ELTE továbbra is vezeti a mezőnyt, több egyetemen jelentős emelkedés vagy éppen visszaesés látható a tavalyi adatokhoz képest.

Egy helyen a legnépszerűbb szakokon húzott ponthatárok

A legtöbb jelentkezőt ezúttal is a gazdasági, az orvosi, a társadalomtudományi és a jogi képzések vonzották. A Felvi adatai alapján nappali, államilag finanszírozott képzésre első helyen a legtöbben a gazdálkodási és menedzsment, az általános orvos, a pszichológia, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat jelölték meg.