Egyetemi kancellárok: már megvannak a nevek

Már megvannak nevek a kancellári posztokra - írta csütörtökön a Napi Gazdaság.

  • MTI
Fazekas István

Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) államtitkára a lapnak elmondta: a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény értelmében a tárca elküldte a kancellárokról szóló felterjesztést a Miniszterelnökségnek. A kinevezésekről a kormányfő dönt.

A kancellároknak eredetileg szeptember 1-jére kellett volna a felsőoktatási intézmények élére állniuk, de a több mint 300 jelentkező miatt a kormány október végére módosította a határidőt. Azt a mintegy 160 jelentkezőt, akinek a pályázata túljutott az első fordulón, az Emmi felsőoktatásért felelős államtitkárságán hallgatták meg. 

A lap információi szerint a szóbeli elbeszélgetések szakmai bizottság előtt zajlottak, a minisztérium helyettes államtitkári szinten képviseltette magát. A legfeljebb húszperces interjúk során a pályázóknak - akik között volt olyan is, aki 19 felsőoktatási intézmény kancellári posztjáért is versenybe szállt - inkább átfogó jelleggel kellett beszámolniuk terveikről - írták.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Az számít erénynek, ha valaki vállalja az egyéniségét és a saját látásmódját” - interjú a MOME megbízott rektorával

Nem titok, hogy bizonyos művészeti pályákon a megélhetés komoly kihívást jelenthet. Ugyanakkor a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen megszerezhető tudás iránt egyre nagyobb az igény, hiszen a körülöttünk lévő világ minden részlete a tudatos tervezés és a vizuális gondolkodás eredménye. A művészeti képzésekről Kovács Csaba megbízott rektorral beszélgettünk. Az interjú a HVG Diploma 2026 különszámában jelent meg.