Erre a 10 mesterképzésre jelentkeztetek a legtöbben

A felvételi azoknak is kihívás, akik már szereztek egy diplomát. Itt vannak a legkeresettebb mesterszakok.

  • Eduline

Az egyetemisták gyakran mondják, hogy mesterképzésre nehezebb bekerülni, mint az alapképzésre. Mi összeszedtük, mi az a 10 mesterképzés, amire tényleg igazán nehéz lesz bekerülni.

Szak neveJelentkezők számaElsőhelyes jelentkezések száma
tanári28452491
vezetés és szervezés1542796
vállalkozásfejlesztés966387
marketing873478
pszichológia800719
pénzügy732458
nemzetközi tanulmányok682399
emberi erőforrás tanácsadó646418
gépészmérnöki545382
kommunikáció- és médiatudomány528329

Ezekre a szakokra a legnehezebb bekerülni 2017-ben: osztatlan képzések

Nyilvánosságra hozták a 2017-es felvételi jelentkezési statisztikáit: ma a 10 legnépszerűbb osztatlan képzést mutatjuk meg nektek. Az idei felvételin összesen 105868-an vesznek részt, közülük csaknem 15 ezren jelentkeztek osztatlan képzésre, közülük 12 ezren az elektronikus jelentkezési lap első helyén jelöltek meg ilyen képzés. Az idén is a tanári, orvosi és művész képzések tarolnak.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.