Csak október közepére választják ki az egyetemi kancellárokat

Bár hivatalosan szeptember 1-jétől állnának kancellárok a felsőoktatási intézmények élére, a Napi Gazdaság több forrásból származó, de pontosan meg nem nevezett információi szerint csak október közepére, végére nevezik ki minden intézményben a pályázat nyerteseit - erről a napilap keddi számában írt.

  • MTI
Shutterstock

A Napi Gazdaság szerint a döntést bonyolítja, hogy a közép-magyarországi régióban található nagyobb intézmények, illetve a vidéki tudományegyetemek gazdasági ügyeit koordináló státusért több esetben húszan, harmincan is versengenek. A lap úgy tudja: mostanra 160 aspiráns jutott túl az első fordulón. 

A versenyben maradt jelöltekre a második körben szóbeli meghallgatás vár a felsőoktatási államtitkárságon - egyebek mellett ennek az időigényes procedúrának tudható be, hogy leghamarabb október közepén születhet döntés.

Hozzászólások
@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.