Pukli István: Ne a gyereket igazítsuk az iskolarendszerhez
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
A mindennapokban használt, 35-40 ezer forint értékű takarító-, mosó és mosogatószereket tartalmazó csomagokkal segít a félévkezdésben az Egyszülős Központ. Még egy napig lehet pályázni a támogatásra.
Az MTI közleménye szerint az Egyszülős Központ ezúttal a felsőoktatásban tanuló gyerekeket nevelő, valamint felsőoktatási tanulmányokat folytató egyszülős családok mindennapjait szeretné támogatni, mivel a félévkezdés sok egyszülős család számára jelent plusz anyagi terhet.
A központ a megnyitása óta már csaknem hétezer családot támogatott élelmiszer-, tisztítószer- és tisztálkodószeres csomagokkal.
Az érettségi után sok család bevétele csökken, több támogatás folyósítása megszűnik, ezért is szeretnének azoknak az egyszülős családoknak segíteni, ahol felsőoktatásban tanuló gyerekek élnek.
A tájékoztatás szerint a mostani támogatásra azok az egyszülős családok jelentkezhetnek, ahol a gyerek nappali tagozaton felsőoktatási képzésben vesz részt, és azok az egyedülálló szülők, akik maguk folytatnak felsőoktatási tanulmányokat. A csomagokra az ország bármelyik részéről pályázhatnak az egyszülős családok.
Jelentkezni február 13-án 12 óráig lehet az Egyszülős Központ honlapján csütörtöktől elérhető kérdőív kitöltésével.
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
A mindenkori garantált bérminimum szintjére emelnék a doktoranduszi ösztöndíjat egy újonnan alakult, alulról szerveződő doktoranduszcsoport tagjai. Nyílt levelükben azt követelik, hogy a jelenleg havi 140 ezer forintos alapösztöndíj helyett minden PhD-hallgató legalább havi bruttó 373 200 forint támogatást kapjon.
A magyar oktatás egyik legnagyobb problémájának azt tartja Lovász László matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, hogy a gyerekeknek egyre korábban kell versenybe szállniuk a jobb iskolákért. Szerinte a jelenlegi rendszer túl nagy nyomást helyez a diákokra, miközben a legtöbb tehetség ilyen fiatal korban még nem mérhető fel.
A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.
A miniszter bejelentette: megnyíltak a pályázatok a felsőoktatási intézményeket fenntartó alapítványok kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagságaira.
A parti beépítések, a pusztuló nádasok, a klímaváltozás, a vegyi anyagok és még a horgászok etetőanyagai is hozzájárulnak ahhoz, hogy a Balaton ökológiai egyensúlya egyre sérülékenyebb legyen.
A szociális és családügyi miniszter ezt Facebook-posztjában erősítette meg.
Mutatjuk, hol lesz a hivatalos budapesti ponthatárváró buli.