Nobel-díjat nyert, majd bement megtartani az óráját az egyetemen

Mintha mi sem történt volna.

  • Székács Linda

Az idei kémiai Nobel-díj kihirdetését követő napon Richard Robson a Melbourne-i Egyetem diákjai előtt állt, és a szokásos módon tanított - erről írtak december 6-án a Nobel-díj közösségi oldalán annak margójra, hogy Stockholmban december 10-én adják majd át az idei Nobel-díjakat.

Míg mi magyarok Krasznahorkai László íróra vagyunk a legbüszkébbek, addig az ausztrálok a 88 éves Richard Robson vegyészre, aki Susumu Kitagawa és Omar Yaghival közösen kapta meg a kémiai Nobel-díjat a fémorganikus vázszerkezetek (metal-organic frameworks, MOF) kifejlesztéséért.

Az ausztrál vegyésznek ugyanakkor nem tartott sokáig a siker feldolgozása; munkahelye, a Melbourne-i Egyetem szerint a díj kihirdetését követő napon már órát tartott a diákjainak.

 

 

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.