Mikor pihenhettek még 2026-ban? Itt van az összes hosszú hétvége és tanítási szünet
Még három hosszabb pihenő vár rátok idén: mutatjuk a dátumokat.
27 igennel, 3 nemmel és 1 tartózkodással az egyetem szenátusa megszavazta a rektor felmentését kedden délután.
A HVG információi szerint több tucat hallgató élőlánccal és tükrökkel búcsúztatta volna rektort, aki a sorfal helyett inkább lifttel távozott az egyetemről.
Az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy a MOME múlt heti hétfői szenátusi ülése nem volt zökkenőmentes. Akkor az egyetem autonómiáját féltő hallgatók tapsolással fojtották bele a szót a rektorba, amikor az fel akart szólalni.
Ugyanis korábban Koós három tudásközpont élére nem nevezte ki a szenátus jelöltjeit, a másik négy esetben pedig olyan vezetőket nevezett ki, akiket a szenátus nem támogatott.
A diákokból szervezetődő MOME FRONT ezután petíciót indított, hogy a rektor távozzon az egyetem éléről, amit állításuk szerint a hallgatók háromnegyede, és az oktatók negyede aláírt.
Még három hosszabb pihenő vár rátok idén: mutatjuk a dátumokat.
Tizennégy pontos szakmai javaslatcsomagot kaptak az általános iskolák, amelynek célja, hogy csökkenjen az alsó tagozatos diákok terhelése, és több idő jusson mozgásra, kreatív tevékenységekre, valamint tapasztalati tanulásra. Az intézmények már a 2026/2027-es tanévtől alkalmazhatják az ajánlásokat – írta Facebook-oldalán Lannert Judit oktatási miniszter.
Kizárólag diplomások lehetnek óvónők, az óvodai nevelőket pedagógiai vagy gyógypedagógiai asszisztensként lehet alkalmazni a Magyar Óvodapedagógiai Egyesület (MOE) javaslata alapján, melyet a szervezet az oktatási minisztériumhoz nyújtott be.
A juttatás 400 ezer rászoruló gyereket érint.
@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu
Ketten bronzérmet, ketten pedig dicséretet kaptak a magyar csapatból.
21 ezer diákból választották ki őket a genfi programba.
Nemcsak magasabb fizetéseket, hanem kiszámíthatóbb bérrendszert és minden ledolgozott túlóra kifizetését is szeretné elérni a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Mostantól nem lesz elég csupán jól megírni egy beadandót.