Bombariadó volt a Pécsi Tudományegyetemen

Úgy tudni, több száz diáknak kellett elhagynia a Közgazdaságtudományi és a Jogi Kar épületét.

  • Eduline

A Pécs Aktuál szerint pont most zajlik a Pécsi Pénzügyi Napok, ezért neves előadók és nagyon sok hallgató tartózkodott az épületben.

A lap értesülései szerint a rendőrök jelenleg átvizsgálják az épületet robbanószer után kutatva.

Mindeközben az egyetem az MTI-vel közölte, hogy 11:45 óra helyett 12:30-kor kezdődött a Pécsi Pénzügyi Napok sajtótájékoztatója új helyszínen, a PTE Szenátusi Tanácsterem (a Vasvári Pál u. 4-ben). A Pécs Aktuál azonban úgy tudja, a Vasvári Pál utcát lezárták, csak gyalogosan lehet megközelíteni az intézményt.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.