Az ELTE határozatlan időre felfüggeszti a felsőévesek kollégiumi felvételijét

A kollégiumi kiköltözések után az Eötvös Loránd Tudományegyetemen felfüggesztették a felsőévesek kollégiumi felvételi eljárását is.

  • Eduline

Az egyetem kollégiumi bizottsága döntött úgy, a felsőéves kollégiumi felvételi eljárást határozatlan időre felfüggeszti. A hallgatóknak azt ígérik, a jelenlegi helyzet miatt a felvételi során senki sem fog hátrányos helyzetbe kerülni. Igyekeznek a felvételit hatékonyan folytatni.

A felvételi a későbbiekben meghatározott módon és ütemtervben fog lezaljani, melynek pontos módjáról így a későbbiekben kap mindenki tájékoztatást - írja az egyetem Kollégiumi Hallgatói Önkormányzata Facebookon.

Ahogy azt mi is megírtuk, az összes olyan helyet el kellett hagyniuk a diákoknak, ahol külön fürdőszoba van a szobához. A méltányossági alapon maradókat olyan kollégiumokba költöztették, ahol a vizesblokk a folyosó végén található. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) azóta elismerte, hogy azért kellett ez az intézkedés, hogy szükség esetén karantént rendezhessenek be a kiürített kollégiumokban.

A Pécsi Tudományegyetem rektora azt kéri: ne bántsák a külföldi hallgatókat

A téma nagyon aktuális, ugyanis "a rendkívüli helyzetben elszaporodóban vannak azok a cselekmények, melyek hátrányosan érintik a városban tanuló külföldi diákokat" - írja.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.