Munkahelyi képzések: a kis cégek két hét alatt kimerítették a keretet

Két hete vált csak elérhetővé a munkahelyi képzésekre fenntartott több mint 30 milliárd forint, de a kis cégek máris kimerítették a keretüket - értesült a Világgazdaság csütörtöki számában. Hozzátette, hogy a nagyvállalatok is "bejelentkeztek" már a források egynegyedére.

  • MTI
Fazekas István

A Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programnak (Ginop) a mikro-, kis- és középvállalkozások számára fenntartott 13,04 milliárdos keretére már 729 pályázat érkezett több mint 12 milliárd forintos támogatói igénnyel. A nagyvállalatoknál 112 cég nyújtott be pályázatot 4,7 milliárd forintra, a Nemzetgazdasági Minisztérium által meghirdetett keret 18,5 milliárd forint.

Hasonló fejlesztési lehetőségre legutóbb a 2007-2013-as uniós ciklusban volt példa - emlékeztetett a Világgazdaság.

Munkahelyi képzések: indul a versenyfutás az uniós forrásokért

Uniós forrásból több mint 30 milliárd forintot fordíthatnak képzésre a vállalatok, de a bérsávhoz igazított részvételi szabály sokuknak megköti a kezét - írja szerdai számában a Világgazdaság. Hamarosan megindul a versenyfutás a munkahelyi képzéseket támogató európai uniós forrásokért a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) keretein belül.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.