Ingyen kávét kaphattok holnap egy verssorért - mutatjuk, hol

A költészet világnapja lesz holnap, március 21-én, amit idén különleges módon ünnepelhetünk meg. Ebben az évben először Magyarország is csatlakozott ahhoz a kezdeményezéshez, aminek a lényege, hogy bizonyos bárokban, éttermekben és kávézókban ingyen ihatsz kávét - csupán egy verssort kell fizetned érte.

  • Eduline
pixabay

2015. március 21-én, szombaton egy teljes napig minden idézet (legyen az ismert, vagy saját) kávéházi fizetőeszközzé válik. A felhíváshoz Magyarországon kívül a világ 23 másik országa is csatlakozott, így több mint 1100 kávézó, bár és étterem közül válogathatnak az irodalom kedvelői. Ezeket ne hagyjátok ki: ingyenes budapesti programok márciusra

Magyarországon ezeken a helyen tudsz verssorral fizetni:

Café Vian Bazilika (Cím: Budapest, Hercegprímás utca 15.)

Café Vian Gozsdu udvar (Cím: Budapest, Király utca 13.)

Café Vian Liszt Ferenc tér (Cím: Budapest, Liszt Ferenc tér 9.)

Dunapark Étterem és Kávézó (Cím: Budapest, Pozsonyi út 38.)

Első Pesti Rétesház Kávéház (Cím: Budapest, Október 6. u. 22.)

Jókenyér Budakeszi (Cím: Budakeszi, Fő út 134, 2092)

Jókenyér Istenhegyi út (Cím: Budapest, Istenhegyi út 23.)

Jókenyér Pilisszentiván (Cím: Pilisszentiván, Erzsébet Ipari park 4.)

Mini Bar Budapest (Cím: Budapest, Szent István tér. 11.)

Szamos Allé (Cím: Allee Üzletközpont, Budapest, Váli u. 3.)

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.