Többé nem lehet akupunktúrát és homeopátiát tanulni a brit egyetemeken

Szeptembertől több brit egyetemen megszűnik a homeopátia, az aromaterápia, az akupunktúra és a reflexológia...

  • Eduline
Fülöp Máté

Szeptembertől több brit egyetemen megszűnik a homeopátia, az aromaterápia, az akupunktúra és a reflexológia oktatása, 2007 óta ugyanis a felére csökkent az alap- és mesterképzésekre jelentkezők száma – adta hírül a The Telegraph.

Elsőként a Derby University jelentette be, hogy szeptembertől nem indít több alternatív gyógyászati képzést, nem sokkal később a University of Westminster is úgy döntött, hogy megszünteti a kurzusokat – ez utóbbi intézmény öt évvel ezelőtt még tizennégy alternatív gyógyászati szakot kínált a hallgatóknak.

Néhány évvel ezelőtt a gyógyszerész David Colquhoun hadat üzent az alternatív gyógyászatnak, valószínűleg az ő kampánya is szerepet játszott abban, hogy csökkent az érdeklődés a homeopátia és a többi hasonló képzés iránt.

A szeptembertől háromszorosára emelkedő tandíjak miatt más szakok is veszélybe kerültek, a hallgatók ugyanis inkább a biztos elhelyezkedést garantáló hagyományos képzéseket választják majd. Hány szak szűnik meg összesen a brit egyetemeken a jövő tanévben? Összefoglalónkat itt olvashatod.

Derby University: megszűnnek az alternatív gyógyászati képzések
Wikipedia
Hozzászólások

„A havi 8 ezer forintos ösztöndíj aligha bír ösztönző erővel a hallgatóknak” – a HÖOK kutatása szerint minden második egyetemista dolgozni kényszerül

A hallgatók több mint fele dolgozik tanulmányai mellett, sokan pedig heti 20 óránál is többet – derül ki a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) friss, a hallgatók megélhetési helyzetét vizsgáló tanulmányából. A szervezet szerint a jelenlegi ösztöndíjrendszer már nem tud valódi anyagi biztonságot nyújtani az egyetemistáknak.

Pilz Olivér: „Olyan magas óraszámban dolgoznak a pedagógusok, hogy sokan belebetegszenek”

A leterhelt és betegeskedő tanárokat a kollégáik helyettesítik, évente akár 60-80 órát teljesen ingyen. Pilz Olivér szerint olyan magas óraszámban dolgoznak a pedagógusok, hogy sokan belebetegszenek a munkába. A Tanítanék Mozgalom alapítója az ATV-ben arról is beszélt: legalább tíz év kellhet ahhoz, hogy valóban javuljon a magyar oktatás helyzete.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.

Bejelentette Lannert Judit a szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkárt

Lannert Judit Naderi Zsuzsannát kérte fel az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a Szakképzésért és Felnőttkori Tanulásért Felelős Államtitkárság vezetésére. Az új államtitkár közel harminc éve dolgozik a szakmai oktatás és képzés területén, és a minisztérium szerint jelentős tapasztalattal rendelkezik az oktatás, a gazdaság és az intézményvezetés terén is.