A nap kérdése: meddig lehet KRESZ-vizsgára jelentkezni a tanfolyam után?

Mennyi időn belül kell vizsgára jelentkeznetek, ha már elkezdtétek a tanfolyamot? Mi van, ha elsőre nem sikerül? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline

Tavasszal elvégeztem a KRESZ-tanfolyamot az autóvezetői jogosítványhoz, de a vizsgára nem volt pénzem. Mennyi ideig halaszthatom anélkül, hogy újra kellene járnom a tanfolyamot?

Az augusztus 15-én életbe lépett új szabályozás alapján az elméleti tanfolyam (KRESZ) megkezdésétől számítva kilenc hónapon belül kell jelentkeznetek a vizsgára. Ha elsőre nem sikerül, néhányszor még próbálkozhattok: a tanfolyam első előadásától számított egy éven belül kell levizsgáznotok. 580 kilométert kell vezetni a gyakorlati tanfolyamon: erről itt olvashattok, a jogosítványszerzéssel kapcsolatos összes cikkünket pedig itt találjátok.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu