Folytatódik a drágulás, akár 500 ezer forintba is kerülhet a jogosítvány megszerzése

Már most 400 ezer forint körüli összegbe kerül megszerezni a jogosítványt, de augusztustól újabb drágulás várható.

  • Eduline

Jelenleg is 6-12 ezer forint között mozog a gyakorlati órák díja az autósiskolákban, augusztustól újabb drágulás várható, amelynek eredményeként akár 500 ezer forintban is kerülhet a jogosítvány megszerzése - mondta a Spirit FM-nek Nyirő Attila autósiskola-tulajdonos. Korábban az ATV Híradó számolt be arról, hogy az autóiskolák nem halaszthatják tovább az árak emelését, mert bár az üzemanyagok árát befagyasztotta a kormány, az autók fenntartása így is egyre többe kerül.

Nyirő Attila a Spirit FM-nek arról is beszélt, hogy a jogosítvány megszerzésének ideje két hónap és két év között mozog, ebben szempont az oktatók terhelhetősége is. Szerinte a dráguláshoz az is hozzájárult, hogy kevés az oktató.

Az autóiskola-tulajdonos kiemelte, hogy Budapesten vannak olyan önkormányzatok, amelyek támogatást adnak a jogosítvány megszerzéséhez. Ugyanakkor érdemes még augusztus végéig jelentkezni tanfolyamra, utána valamennyit emelkedni fognak az árak.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.