Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hatalmas érdeklődés ellenére is kulturáltan megfértek a diákok a Hungexpo területén tartott oktatási börzén, ahol az egyetemek informatív, sokszor látványos bemutatkozása mellett jó szórakozási lehetőségekből sincs hiány.
A valaha volt legnagyobb területű Educatio kiállítását nyitotta meg az Oktatási Hivatal a Hungexpo G csarnokában, ami tekintettel a több ezer középiskolás érdeklődőre teljesen indokolt volt - főleg a tavalyi baki után, ami hatalmas sorban állást és tumultust is eredményezett.
A beengedéssel semmi gondja nem akadt a diákoknak, sem regisztrációra sem karszalagra nem volt szükség, így egyből birtokba vehették a területet. Igazán nagy tömeg a talán csak az hiányzási igazolásokat adó pultoknál alakult ki, de az élelmesebbek ezek begyűjtését csak későbbre hagyták, miután megnézték a főiskolák és az egyetemek képzési kínálatát.
Az intézmények többsége igyekszik lenyűgözni a potenciális jelentkezőket: élő vagy kitömött állatokkal, fegyverekkel, szimulátorokkal, artistákkal és egyedi díszítésű frissen főtt kávéval is előrukkoltak, hogy csak párat említsünk. A legízlésesebb standja személyes megítélésem szerint a Budapesti Metropolitan Egyetemnek volt, de említést érdemel a Pallasz Athéné Egyetem is, amely az MNB és a Mercedes támogatásával a legnagyobb standot alakította ki hallgatói tervezésű autóval és versenyszimulátorral, közvetlenül a színpad mellett. Szomszédságában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sem küzdött helyhiánnyal - ilyen sok ülő katonát amúgy ritkán láthat az ember.
A leghatékonyabb standjai a legnépszerűbb, hallgató létszámban legnagyobb egyetemeknek voltak. Ezeknél nagy showra ne számítsatok - talán nem is ezért mentek -, hiszen a legjobbaknál a képzési kínálatuk nyújtja az igazi reklámot. A PTE és az ELTE közvetlen szomszédsága miatt akadt egy kisebb forgalmi dugó, de rendkívül hatékonyan tudták tájékoztatni a hallgatókat, alig kellett néhány percet várni egy-egy karnál a segítőkre, de említhettük volna az SZTE-t, a DE-t vagy a BME-t is.
Ezekre mindenképp érdemes rákérdeznetek
Milyen állásokat vállalhattok az elvégzett szakkal?
Milyen felvételi követelményeket kell teljesíteni? (emelt érettségi, nyelvvizsga, alkalmassági, pontszám)
Milyen specializációs vagy szakirányos lehetőségek vannak?
Milyen gyakorlati kötelességek vagy lehetőségek vannak?
Milyen ösztöndíjak igényelhetők vagy szerezhetők meg?
Milyen a kollégiumi helyzet?
Milyen a hallgatói élet, mennyire közvetlenek a tanárok?
A nap során folyamatosan tájékoztató előadásokat tartanak nektek a színpadnál és néhány elkülönített résznél, így a jelentkezési folyamat fontos részleteiről, a diákhitel igényléséről vagy a megszerezhető ösztöndíjakról is hasznos információkhoz juthattok, de a hallgatói életet könnyítő megoldásokról, álláskeresésről és hallgatói szolgáltatásokról is sok szó esik - kár lenne kihagyni.