Középiskolások, figyelem! Így változnak az érettségi vizsgakövetelményei

A 2016/2017-es májusi vizsgaidőszakól változnak az érettségi vizsgakövetelményei - a módosítás hátterében az új Nemzeti alaptanterv és az új kerettantervek bevezetése áll.

  • Eduline
Túry Gergely

A kormány.hu-n hétfőn tették közzé az érettségi általános vizsgakövetelményeinek módosításáról szóló tervezetet - a dokumentum tantárgyakra bontva tartalmazza a főbb témaköröket, ezeket itt nézhetitek meg.

A módosításra azért van szükség, mert a 2017-ben érettségiző diákok már az új alaptanterv és kerettantervek alapján tanulnak, vagyis azokhoz kell igazítani a vizsgakövetelményeket is.

Az új tantervek miatt egyébként az előre elkészített feladatsorokat is újra kell majd gyártani. Hogyan változnak a következő években az érettségi szabályai? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.

Változnak a nyelvi érettségi szabályai

Az idegen nyelvi érettségi vizsgákon mostantól arra is figyelni kell, hogy milyen hosszú szöveget írtok: ha a szöveg jelentősen eltér a megadott terjedelemtől, az pontlevonással jár. A részleteket itt olvashatjátok.

A tavaszi érettségi az írásbeli vizsgákkal, 2015. május 4-én kezdődik a magyarérettségivel, 5-én matekból, 6-án történelemből, 7-én angolból, 8-án pedig németből vizsgáznak a diákok. Az utolsó írásbeli május 26-án lesz.

A szóbeli érettségi vizsgákat 2015. június 4-től 26-ig tartják, az emelt szintű vizsgákat június 4-11-ig, a középszintűeket pedig június 15-26-ig. A 2014/2015-ös tanév legfontosabb dátumait itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.