A kelenföldi Rimaszombati úton lévő épületet korábban kollégiumként használták, most a 6,5 milliárd forintért árulják.
Az egykori kollégium eladása azért kapott nagyobb nyilvánosságot, mert Vitézy Dávid közlekedési szakember közösségi oldalán tette fel a kérdést, hogy miért kell eladni az egykor kollégiumként használt ingatlant, amelyre egyébként megkötés nélkül bármit lehet építeni. Ennek kapcsán a Telex megkérdezte a Fővárosi Önkormányzatot is, ahonnan Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes reagált az ügyre.
A válaszaiból kiderült, hogy most próbálják ötödik alkalommal eladni a volt kelenföldi kollégiumot. Először még tavaly márciusban hirdették meg, eredetileg 7 milliárd forintért, de sem akkor, sem pedig a később lefuttatott három körben nem érkezett egyetlen érvényes ajánlat sem annak ellenére, hogy az árat lejjebb vitték. Kiss szerint feltehetően a magas kamatok tartják vissza a beruházókat, de az árból nem szeretnének többet engedni, és ezzel is számolnak a 2024-es költségvetésben.
Kiss kitért arra is, hogy az épületet 2015-ben kapta vissza a főváros az államtól, és azóta, azaz közel 10 éve üresen áll. Az elmúlt időszakban csak időszakosan használták például télen néhányszor bevonták a hajléktalanellátásba a koli tornatermét. Hogy miért nem újítja fel Budapest a kollégiumot, Kiss azt válaszolta, túl sokba kerülne, hogy a kollégiumot újra lehessen használni, ha pedig azt szeretnék, hogy új funkciót is kapjon, például szocális bérlakásokat alakítsanak ki benne, az pedig még drágább lenne.Ezért jobbnak látják, ha az eladásból befolyó összeget egyéb lakhatási projektekbe forgatják be.
Mindez annak tükrében érdekes, hogy 2023 decembere óta 5 százalékkal drágultak az albérletárak a fővárosban, ami idén meghaladta a havi 250 ezer forintot.