Megdöbbentő TikTok-kihívás terjed, ezért verte fejbe tanárát egy általános iskolás

Egy amerikai általános iskolás hátulról vert fejbe egy pedagógust, követve egy új TikTok-kihívást.

  • Bezzeg Hanna

Egy Lancaster megyei általános iskolában verte fejbe tanárnőjét egy diák, egy TikTok-kihívást teljesítve - számol be a WRAL. A videómegosztó oldalon egy egész kategóriányi kihívás szerveződött „iskolai csínytevések” témában: ezekben a rövid videókban a diákok az iskolai épületeket rongálják, vagy krétát, könyvet, táblákat (gyakorlatilag minden mozdítható dolgot) lopnak.

A Lancaster megyei iskolakörzet az eset után úgy fogalmazott, ez nem csínytevés, hanem bűncselekmény. Azt is hozzátették, a pedagógusokat bántalmazók ellen akár eljárás is indulhat és tanulmányaikat is felfüggeszthetik.

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.