Újabb tudományos siker: összesített elsők lettek magyar diákok az Európai Kísérleti Tudományos Olimpián

Tizenkét érmet szereztek a magyar diákok az Európai Kísérleti Tudományos Olimpián, ezzel összesített elsők lettek.

  • Eduline

Az idei Európai Kísérleti Tudományos Olimpiára 19 ország jutott be, így összesen 40 csapat versenyzett természettudományos tantárgyakból. Például a fizika, kémia és biológia is előkerült a komplex feladatokban.

Magyarországot négy csapat, összesen tizenkét diákja képviselte az olimpián. Aranyérmet szerzett Lőrinc Arnold, Szabó Márton, Oparaugo Nneka Petra, Farkas Izabella, Márton Dóra és Szalay Tamás, ezüstérmet kapott Szabó-Molnár Vilmos, Labancz Barnabás és Bereniké Kovács Dorka és bronzéremben részesült Koszta Benedek, Nemeskéri Dániel és Wodala János - sorolja közleményében a Tudományos Diákolimpikonok.

A diákok eredetileg hazai pályán versenyeztek volna, mivel rendezési jogot Szeged nyerte - a járvány miatt azonban az tudományos versenyt online szervezték 2021-ben.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.