Kormányhivatalban jelentkeztetek érettségire? Fontos határidő jár ma le

A megyei vagy a fővárosi kormányhivatalokban jelentkezett vizsgázók a kijavított írásbeli érettségi vizsgadolgozatukat 2019. november 4-én nézhetik meg - írja az Oktatási Hivatal.

  • Eduline

Fontos, hogy a kijavított érettségi vizsgadolgozatok megtekintésére vonatkozó adatok csak és kizárólag a megyei vagy a fővárosi kormányhivatalokban jelentkezett vizsgázókra vonatkoznak - írja a hivatal. A középiskolában jelentkezett vizsgázók a jelentkezést rögzítő középiskolában tájékozódhatnak a megtekintés időpontjáról és helyéről.

Ha ti is így jelentkeztetek az érettségire, akkor itt nézhetitek meg a kormányhivatalok listáját.

Az idei őszi érettségi november 7–11. között 63 helyszínen, 576 tantárgyi bizottság előtt, több mint 6950 emelt szintű szóbeli vizsgával folytatódik. A középszintű szóbeliket november 18. és 22. között tartják.

Az őszi érettségiről szóló összes cikkünket itt nézhetitek meg.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.