Ingyenes app nem csak nyelvtanulóknak: remek fordítót ajánlunk

Most egy remek fordítót ajánlunk, amivel nem csak szövegeket, hanem élő beszédet is fordíthattok.

  • Eduline

Idegen nyelvű szövegeket kell olvasnotok az egyetem vagy a munkátok miatt, esetleg külföldi barátaitokkal kell kommunikálnotok, de nem vagytok biztosak a nyelvtudásotokban? Ezzel az appal egy kicsit fejleszthetitek a nyelvtudásotokat.

A Triplingo oldalt nagyon szeretik a felhasználók, legalábbis ez derül ki a véleményekből. Az alapváltozat - amely huszonhárom nyelvet kezel - ingyenes, némi pénzért cserébe pedig a teljes alkalmazást használhatjátok.

Google Play

Az alkalmazásban van hangalapú fordító, amivel azonnal fordíthattok egy másik nyelvre; majd a választ vissza angolra. Ezen felül nyelvenként több mint 2000 hasznos kifejezést találhattok, de van kifejezetten utazáshoz összeállított fordító is, ami fogalmakkal, speciális kifejezésekkel segíti a zökkenőmentes kommunikációt, bárhol is vagytok.

A Triplingo általában többféle fordítást kínál, ez kifejezetten jól jön, ha nyelvvizsgára készültök, vagy például levelezés közben nem a leggyakrabban használt fordulatokat szeretnétek használni. A szlengszótár, és az imént említett utazók számára összeállított kulturális és praktikus tartalom különösen hasznos része az appnak.

Ha szeretnétek kipróbálni, akkor itt megtaláljátok Androidos eszközre, itt pedig iOS rendszerhez.

Mi a különbség az egynyelvű és a kétnyelvű komplex nyelvvizsga között?

Nyelvvizsgára készültök, de nem tudjátok, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű vizsgát tegyetek? Mi a különbség a kettő között, melyik ér többet? Fontos kérdésekre válaszolunk.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.