A szaknyelvi nyelvvizsga ára is visszaigényelhető? Minden infó egy helyen

Szeretnétek szakmai nyelvvizsgát tenni, és visszaigényelnétek a vizsga árát? Mutatjuk, hogy milyen szabályoknak kell megfelelnetek, és hogyan történik a visszaigénylés.

  • Eduline

A szaknyelvi nyelvvizsga díj visszaigénylése esetén ugyanúgy kell eljárnotok, mintha államilag elismert általános nyelvvizsgáról lenne szó.

A támogatásra akkor vagytok jogosultak, ha még nem töltöttétek be a 35. életéveteket, és 2018. január elseje után szereztétek meg a szaknyelvi komplex B2 típusú (középfokú) vagy komplex C1 típusú (felsőfokú) nyelvvizsgátokat, illetve, ha a külön kormányrendeletben meghatározott feltételek szerint egyesíthető középfokú vagy felsőfokú írásbeli és szóbeli részvizsgát tettetek.

A nyelvvizsga árának a visszaigénylésére az első sikeres komplex nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának a napjától számított egy év áll rendelkezésetekre. Egyesíthető részvizsgák esetén a második sikeres részvizsga-bizonyítvány kiállításának a napjától kell számolnotok az egy éves határidővel.

Ha szeretnétek igénybe venni a támogatást, azt a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságánál kell jeleznetek postai vagy elektronikus úton. A kérelemhez mellékelnetek kell a nyelvvizsga díjának a megfizetését igazoló, a neveteket is tartalmazó számlák másolatát. Ha már nincs meg a számla, akkor fel kell keresnetek azt a nyelvvizsgaközpontot, ahol vizsgáztatok és igazolást kell kérnetek, amivel alátámasztjátok, hogy jogosultak vagytok a kedvezményre.

Milyen többletpontokat kaphattok a 2020-as felvételin? Itt a lista

A 2020-as felsőoktatási felvételi eljárástól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre az vehető fel, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik. De miért kaphattok többletpontokat? Itt a lista.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.