Holokauszttagadó alapítvány is képezheti a tanárokat?

Holokauszttagadást, kézrátétellel gyógyítást, 5000 éves szkíta-hun-magyar őstörténetet hirdető szervezetek is...

  • Eduline

Holokauszttagadást, kézrátétellel gyógyítást, 5000 éves szkíta-hun-magyar őstörténetet hirdető szervezetek is tarthatnak államilag akkreditált pedagógus-továbbképzést. A minisztérium mossa kezeit, mint mondják, nem akarják „önkényesen megállapítani”, mennyire helyesek a képzéseken nyújtott ismeretek - írja a hvg.hu.

„Meridiánok és energetika”, „5000 éves magyarság” és „szakrális nyelvészet” – többek között ilyen témákról szerezhetnek ismereteket két, az Emmi által akkreditált képzés résztvevői. Egy, a kötelező pedagógus-továbbképzések terén tapasztalt oktatócég vezetője szerint aggodalomra ad okot az áltudományos elméletek megjelenése az akkreditált képzések között, amelyek normális esetben nem mehettek volna át a minőségi szűrőn, ám az idei évtől az eddiginél átláthatatlanabb, szakmailag kevésbé ellenőrzött lesz az akkreditáció rendszere. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatjátok el.

A cikk megjelenése után a köznevelési államtitkárság jelezte: elindították a szükséges eljárást a Családi Nevelésért Alapítvány „Családpedagógiai alapismeretek és módszertan” nevű tanfolyama akkreditációjának ügyében.

"Az EMMI és a kormány egésze elfogadhatatlannak tart minden antiszemita, holokauszttagadó megnyilvánulást, a leghatározottabban eljár azokkal szemben, akik ezt elkövetik.  Ennek megfelelően elképzelhetetlen, hogy olyan személy, cég vagy alapítvány, amely bármilyen fórumon ilyen kijelentéseket tesz, részt  vehessen  a pedagógusok továbbképzésében. A Családi Nevelésért Alapítvány engedélyezési dokumentumaiban semmilyen uszító jellegű megfogalmazás nem fordult elő" - írták közleményükben.

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.