Osztálytársai előtt lett öngyilkos egy 13 éves amerikai diák
Sikítva menekültek a 13 éves Cade Poulos osztálytársai, amikor a fiú becsengetés előtt néhány perccel előkapott egy...
Eduline
Az oklahomai Cade Poulos az iskolai zaklatás legújabb áldozata
YouTube
Sikítva menekültek a 13 éves Cade Poulos osztálytársai, amikor a fiú becsengetés előtt néhány perccel előkapott egy pisztolyt az iskola aulájában, és fejbe lőtte magát. Az oklahomai Stillwater Junior High School tanulója állítólag azért lett öngyilkos, mert állandóan zaklatták – számolt be a Daily Mail.
„Egyszer csak lövést hallottunk. Lenéztem, és láttam, hogy Cade a földön fekszik, körülötte minden csupa vér. Futni kezdtem” – idézte fel a történteket az egyik nyolcadikos.
Az iskolában aznap Super Hero Dayt tartottak, emiatt minden diák jelmezben érkezett. Cade a Batman-filmekből ismert negatív hős, Two-Face bőrébe bújt, ez azonban senkinek nem tűnt fel, több fiú is viselte ezt a jelmezt.
A rendőrségi vizsgálat megállapította, hogy az iskolai nyilvántartásban nem szerepelt, de még a tanárok sem tudtak arról, hogy a diákot bántották. A megkérdezett osztálytársak viszont egytől egyig úgy nyilatkoztak, Cade-et rendszeresen terrorizálta néhány tanuló.
A Facebookon létrehozott emlékoldalon a fiú barátai és ismerősei az iskolai zaklatás és erőszak ellen emelték fel a hangjukat. „Remélem, az emberek végre rájönnek, hogy a bántalmazást nem lehet félvállról venni” – olvasható az egyik bejegyzésben. Nemrég egy indiai egyetemista menekült a halálba a zaklatói elől – összefoglalónkat itt olvashatjátok.
„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.
Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.
A Történelemtanárok Egylete (TTE) szerint az oktatás szinte minden területén változtatni kell. Ennek megvalósításához azonban meghatározóan fontos az előzetes szakmai és társadalmi vita.
Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.
Teljes a csapat. Lannert Judit bejelentette az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium eddig hiányzó közoktatási államtitkárát is. A területet Kókayné Lányi Marietta vezeti majd, a közoktatási tartalomfejlesztésért felelős miniszteri biztos pedig Csapodi Csaba lesz.