Ilyen felvételit írtak az ország harmadik legjobb gimnáziumában

Csaknem három ponttal magasabb átlagot értek el tavalyhoz képest.

Közzétette a központi írásbeli felvételi vizsga összesített eredményeit a 2026-os HVG-rangsor harmadik helyén álló I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium is.

Az összesítés szerint az iskolában felvételit író hatodikosok a tavalyi 66,33 pontnál csaknem három ponttal magasabb átlagot értek el a felvételizők.

Ilyen eredményt értek el idén:

  • összesített átlageredmény: 69,01 pont

  • magyar nyelv: 35,28 pont

  • matematika: 33,73 pont

Összehasonlításképpen a 2025-ös eredmények:

  • összesített átlageredmény: 66,33 pont

  • magyar nyelv: 33,45 pont

  • matematika: 32,87 pont

Így teljesítettek a diákok a központi írásbelin az ország legjobb gimnáziumában

Hozzászólások

„Negyedik osztály után sok gyerek elveszíti a kapcsolatát az iskolával” – a felső tagozat lehet a rendszer egyik legnagyobb töréspontja

A magyar oktatás problémáiról szóló vitákban rendszerint a tanárhiány, a bérek vagy a központosítás kerül elő. Pedig lehet, hogy a rendszer egyik legnagyobb töréspontja jóval korábban jelentkezik. Kampós András, az Eötvös József Gimnázium igazgatója szerint sok gyerek már a felső tagozat első éveiben elveszíti a fonalat, és ezt a lemaradást később egyre nehezebb behozni.

Nem tudnak biztos jövedelem nélkül, csak pályázatokból megélni: szakszervezetet alapítanak az irodalmi dolgozók

Új érdekvédelmi szervezet létrehozását jelentették be a magyar irodalmi élet szereplői. Az Irodalmi Szakszervezet célja, hogy az írók, szerkesztők, műfordítók és irodalmárok számára szervezett érdekképviseletet biztosítson egy olyan időszakban, amikor a szakma képviselői szerint egyre nagyobb a létbizonytalanság, miközben munkájuk a magyar kultúra egyik alapját jelenti.