A nap kérdése: hány témazárót lehet írni egy héten?

Fontos kérdés az őszi szünet előtti témazárószezonban.

A témazárók számával kapcsolatban nincsen törvényi előírás, erről minden iskola saját hatáskörben dönt. Fontos, hogy a dolgozatírások, témazárók, feleletek rendjét az iskola saját pedagógiai programja és helyi tanterve szabályozza. Ebben szerepelhet az is, hogy hány témazárót lehet írni egy nap vagy héten, vagy éppenséggel előtte hány nappal kell a tanárnak bejelenteni.

Ha ennek utána szeretnének nézni, akkor első körben nézzétek meg a sulitok honlapját, ahonnan a pedagógiai programot le tudjátok tölteni.

Érdemes azt is megjegyezni, hogy az iskolai diákönkormányzat és a szülői munkaközösség is véleményezheti a pedagógiai programot, sőt, kezdeményezheti annak módosítását vagy kiegészítését is.

 

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.