Mostantól a 112-es segélyhívón a gyermekbántalmazást is be lehet jelenteni

Lakatos Magdolna alezredes, az ORFK Ügyeleti Osztályának vezetője augusztus elsején tartott a funkcióbővítéséről sajtótájékoztatót a Teve utcai rendőrpalota előtt.

  • Rodler Lili

„Tedd le a terhed!” néven új program indulásáról számolt be az Országos Rendőr-főkapitányság Ügyeleti Osztályának vezetője, miszerint mostantól a 112-es segélyhívó számon az állami gondoskodásban lévő gyermekekkel kapcsolatos bántalmazást, abúzust is bejelenthetik – közölte az MTI.

Az új funkció elindításával kapcsolatban az osztályvezető beszámolt róla, hogy technikailag felkészültek a gyermekvédelmi szakemberek bekapcsolására, és megfelelően kiképezték az operátorokat is. Továbbá hozzátették, hogy az új funkcióval nem csak a jelenlegi, hanem a múltbéli bántalmazásokat is bejelenthetik.

Életveszélyesen megkéselte az anyját és a nagyanyját egy nyolcadikos diák Gönyűn

A sajtótájékoztatón azt is kiemelték, hogy: a statisztikák alapján az állampolgárok egyre tudatosabban használják a 112-es segélyhívót, mert míg korábban a hívások 70 százaléka terhelte feleslegesen a rendszert, ma már csak 40 százalékos az olyan betelefonálások aránya, amelyek nem igényelnek beavatkozást.

 

Hozzászólások

5 videó, amelyek segítenek felkészülni a matekérettségire

Szeretnétek minél több pontot szerezni az érettségin? Jó helyen jártok – segítünk, hogy jól sikerüljön a felkészülés. Legyen szó a számológép praktikus használatáról, a logikai tagadás megértéséről vagy hatékony tanulási stratégiákról, a Studium Generale csapatával összegyűjtöttünk néhány igazán hasznos tudnivalót, amelyekkel könnyebben vehetitek az akadályokat.

Bódis Kriszta: „Nem fogadhatjuk el, hogy ma Magyarországon a szülőknek kell harcolniuk azért, ami alapjog: a gyermekük megfelelő fejlesztése, ellátása, méltó oktatása”

Közel 120 ezerre emelkedett az SNI-s diákok száma a 2025/2026-os tanévben a közoktatásban és a szakképzésben. Ezek a tanulók a mindennapokban nincsenek könnyű helyzetben, ezért civil szervezetek kidolgoztak egy szakmai minimumot, melyet személyesen adtak át a Tisza társadalompolitikai szakértőjének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

„Olyan miniszterre van szükség, aki hatással van a miniszterelnökre” – átfogó változásokat vár a PSZ

Szabad tankönyvválasztást, új Nemzeti alaptantervet és valódi egyeztetést sürget Totyik Tamás, aki szerint az oktatási rendszer problémái egymásra épülnek, és egyfajta „pillangóhatásként” erősítik fel a társadalmi különbségeket. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy látja, az új kormánynak egyszerre kellene gyors lépéseket tennie és hosszú távú reformokba kezdenie.